Zararlılarla mücadele ve kontrol yöntemleri bir halk sağlığı hizmetidir. Başarının ilk adımı doğru servis seçimi ve program ile olur. Piyasada 25-30 yıl tecrübeli olduğunu söyleyip genellikle ilkokul mezunu olan yetkisiz kişilerin çalıştırıldığına dikkat etmek gerekir. Çoğu zaman daha düşük ücret teklifi ile bunlar gözden kaçabilmektedir.
           Kısacası her ilaçlama yaptığını söyleyen kuruluş profesyonel pest kontrol niteliklerini taşımaz. Bunu araştırmadan seçiminizi yapmayın ve bu nedenle işbirliği yapacağınız serviste aşağıdaki özellikleri aramanız kalite,başarı, sağlıklı hizmet, ekonomi ve doğru seçimi size getirecektir.

Profesyonel servis,
• Çok yönlüdür. Alternatifli ve gelişmiş programları vardır.
• Yaptığının arkasındadır. Müşteri memnuniyetini esas alır.
• Teknisyenleri güvenli bir metot izler.
• Teknisyenleri ne yapacağını tam anlamıyla bilir.
• Teknisyenleri doğru ekipmanı, doğru ilaç ve doğru yöntemle kullanır.   
      

             Her türlü ortamlarda Karşılaşacağınız haşere, fare sorunlarınızda Deneyimli ve uzman ilaçlama servisimizle Garantimiz altında sizleri temiz bir çevreye ve sağlıklı bir yaşama kavuşturmaktır. Hamam böcekleri aslında tropik orijinlidir fakat günümüze bütün bölgelere dağılmışlardır Hamam böcekleri her türlü binada bulunur. istila genelde eve giren kutu, alış-veriş torbalar,araç-gereç vs üzerindeki hamamböceği yumurtaları ile başlar. Bağırsak solucanı içi ara konakçıdır yumurtalarının taşıyıcısıdır. insanlara zararlı virüs, protozoa ve mantar taşıyıcısıdır. Dünya nüfusunun %8-25'inin ve astım hastalarının %70'inin hamam böceklerine karşı alerjisi vardır. Işıktan kaçarlar gündüzleri saklandıkları için yoğun popülasyon olsa bile ortalıkta görülmezler. Her türlü besinle beslenebilirler. Daha çok nişastalı ve tatlı besinleri,et-süt ürünlerini ve sebzeleri tercih eder.
               Haşere mücadelesi gıda hijyeninin önemli bir bölümünü oluşturur. Çünkü bunların bırakacakları kıl, tüy, böcek parçaları, ölü böcekler, biyolojik atıklar, çok sayıda mikroorganizma içerir ve bulaşma kaynağıdır. İnsanların yaşadığı her yerde yaşayabilmeleri, hızla çoğalmaları, özellikle gıda maddelerinin bulunduğu kuytu ve nemli yerleri tercih etmeleri sürekli ve etkin bir mücadeleyi zorunlu kılmaktadır.

               Dünyada gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda ülkemizde de Profesyonel Servislerin kurulması ilaçlama sektörünü sokaklarda sırtında pompalarla gezip kapı kapı kart dağıtarak gelişigüzel sistemsiz eğitimsiz ve sonuçsuz, ilaçlama yapan kişilerin yerini Profesyonel Hizmet veren haşere kontrol servisleri almıştır. Profesyonel servisler eğitimli deyimli haşereler ve ilaçlar hakkında bilgili, nerde hangi tür haşereye hangi ilaçların kullanılabileceğini bilen teknisyenleri ile 24 saat ve kontrollü uygulama hizmetleri vermektedir.

                Haşere mücadelesinde kullanılan ilaçlar WHO (Dünya sağlık örgütü) ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler olup profesyonel kullanımda çevre ve insan sağlığı açısından tehlike arz etmemekte leke ve koku bırakmadığından Zararlıları mücadele ve kontrol yöntemleri bir halk sağlığı hizmetidir. Etkin ve sağlıklı bir mücadele için; halk sağlığında uzmanlık ve tecrübe, insektisit bilgisi, haşere biyolojisi, uygulama teknikleri, sağlığa etkisi bilgileri yanında güvenilirlik ve garanti aramak gerekir. Bu yeterliliğe de ancak halk sağlığı dalında tecrübesi olan kuruluşlar verebilir. Kullanmakta olduğumuz tüm pestisitler sağlık alanında ruhsatlı ve WHO tarafından kabul edilmiş
son derece güvenli, çoğu ithal, leke ve koku riski taşımamaktadır.Modern Teknoloji ve ilaçlar sayesinde,ilaçlama işlemi artık sorunlu ve tehlikeli olmaktan çıkmıştır. Kullanılan pestisitler,insektisitler(İlaçlar) düşük Toksisite oranlarıyla insan sağlığını tehdit etmemektedir. Uygulama sırasında güçlük yaşamazsınız.Renksik ,Kokusuz,ve Leke Yapmayan, Böcekleri yuvasından çıkartan, ani öldüren,Kalıcılık oranı yüksek, Toksitisesi düşük, (insanlara zarar vermeyen oranda),insan sağlığını tehdit etmeyen, Her yere uygulanabilir, Dünya Sağlık örgütü ve Sağlık Bakanlığımızın onay verdiği ilaçları (İnsektisit'leri) Kullanmaktayız. Kullanılan ilaçlar Yürüyen ve Uçan tüm Haşerelere ve Kemirgenlere (Fare, sıçan, tarlafaresi),Kısaca Tüm zararlılara ani ve kesin etkilidir. Halk Sağlığı ilaçları ar-ge çalışmaları ile bilim adamları tarafından uzun yıllar süren deneyler sonrasında, güvenirliliği kanıtlanıp, onaylandıktan sonra piyasaya uygulama için sunulmaktadır. Uygulamalarda gelişmiş makineler kullanılmaktadır. Servis saatimizi size göre ayarlayacağımızdan, normal günlük yaşantınız kesintiye uğramayacaktır.