DANIŞMA HİZMETLERİMİZ

İlaçlama yapılırken evi terk etmek gerekli midir?
          Evi terk etmeye gerek yoktur,  insan sağlığını etkilemeyen ilaçlarımızla ilaçlama esnasında ve ilaçlama sonrası evde bulunabilirsiniz. Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir.
Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu?
          Kesinlikle hayır. Hatipoğlu İlaçlama Hizmetleri tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır.
Evi kaç saat kapalı tutmak gerekir?
          Evi kapalı tutmak gerekmemektedir. Evin ilaçlama sonrasında havalandırılmasında hiç bir sakınca yoktur. İlaçlama sonrası normal yaşantınıza dönebilirsiniz ekstra olarak bir şey yapmanıza gerek yoktur.
İlacınızın kalıcılığı kaç gündür?
          İlaçlarımız su ile temas etmemesi durumunda 180 güne kadar etkisini sürdürür. Böylece daha sonra yumurtalardan çıkan haşerelere ve dışardan gelen haşerelere karşı da önlem alınmış olur.
Periyodik olarak ilaçlama yaptırmak gerekli midir?
          Sürekli risk altında bulunan mekanlar için (yemekhane lokanta market gibi) ayda bir ilaçlama yapılmasında fayda vardır. Haşerelerin kuluçka sürelerine göre üç haftada bir yapılması da uygundur. Sürekli risk altında bulunmayan evlerde önlem olarak yılda iki kez (İlkbahar-Sonbahar) yapılması uygundur.

    Diğer sorularınız için